Aktivujte hnědý tuk a zhubnete

Věděli jste, že chladem a termogenezí můžete aktivovat hnědý tuk a podpořit větší spotřebu kalorií? Tady všechny klíče.

Mysleli jste si, že všechen tuk, který máme v těle, je stejný?

Pokud je vaše odpověď ano, toto je váš příspěvek. Realita se od tohoto konceptu dost liší, i když uznávám, že obecně a pro většinu lidí obecně mluvit o tuku obecně znamená hovořit zejména o „držácích lásky“.

 
 
 
 

A tím to nekončí, protože nejenže máme různé druhy tuků, o kterých si povíme níže, ale naše tělo dokonce ukládá specifický druh tuku, tzv. hnědý tuk, který může být velmi účinný, pokud jde o spalování kalorií , proto náš dnešní nadpis:

Aktivujte hnědý tuk a zhubnete.

Index[]

Co je hnědý tuk?

Jak jsme zmínili, existují různé druhy tuků, a přestože běžně tuk obecně označujeme jako něco nevzhledného a nezdravého, pravdou je, že existují specifické tuky, jako je hnědá tuková tkáň (hnědý tuk), která je v našem těle proto, má svou funkci .

 

Obecně řečeno, a tak, aby to bylo pochopeno jednoduchým způsobem a bez technických podrobností, zvláštností hnědého tuku je produkovat teplo prostřednictvím mitochondrií díky mechanismu, ve kterém je energie generována přímo z bílého tuku a glukózy, bez ATP. Výroba.

Energie potřebná k provedení této přeměny je poměrně vysoká, což se promítá (vysvětleno jednoduchým způsobem) do vysokého spalování kalorií.

Pravdou je, že lidé se s tímto typem tuku rodí, ale ještě před několika lety se mělo za to, že usazeniny jsou přítomny pouze v dětství; proto se například objevuje ve větším množství u kojenců jako regulátor tělesné teploty .

Překvapení nastalo, když se zjistilo, že určité zásoby hnědého tuku zůstávají zachovány i v dospělosti.

 

Funkce hnědého tuku

Konkrétně funkcí hnědého tuku je spalovat energii a přenášet ji do těla prostřednictvím zvýšené teploty.

Například, když je zima, a podle  nedávných studií se ukázalo, že umožňuje, aby se značná část přebytečných kalorií rozptýlila ve formě tepla, a tak se zabránilo jejich přeměně na bílý tuk.

Odhaduje se, že kolem 50 g hnědého tuku představuje 20 % energetického výdeje dospělého člověka

Jak aktivovat hnědý tuk

Chceme-li těžit z této spalovací funkce hnědého tuku, je nezbytné, abychom věděli, jak tyto zásoby navýšit  (přeměnou bílého tuku na tuk hnědý) nebo alespoň vědět, jak aktivovat jejich provoz.

Role tepelného napětí při aktivaci

Pokud, jak jsme již zmínili, aktivace hnědého tuku vede ke zvýšení tělesné teploty, je logické si myslet, že jedním ze způsobů, jak jej aktivovat, je indukce chladem , tedy vystavování se nízkým teplotám.

Pokud toto tvrzení rozebereme, pravdou je, že by nám to nemělo připadat divné, protože naše tělo bylo od pradávna připravováno a adaptováno na chlad pomocí mechanismů, které mu umožňují udržovat teplotní rozsah i v intenzivních intervalech.

Tímto způsobem, pokud naše tělo vystavíme včas krátkým a intenzivním nízkým teplotám, zareaguje metabolickými změnami, které podpoří spalování tuků, aktivují působení adiponektinu a hnědého tuku.

Výhody termogeneze

Kromě navození hormeze pro spalování tuků a hubnutí je pravdou, že výzkumy ukázaly, že termogeneze vyvolaná chladem je nejen dobrá pro spalování kalorií, které přináší, ale její přínosy jsou dokonce spojeny s :

  • Kardiovaskulární choroby,
  • posílení imunitního systému a
  • prodloužení životnosti buněk.

 

Jak způsobit intenzivní intervaly nachlazení?

  • Nezneužívejte topení v zimě a každých pár hodin jej vypínejte, dokud dům nevychladne a nezaznamenáme trochu chladu.
  • Choďte v zimě čas od času na půlhodinku (ne déle) na procházku s menším množstvím oblečení, abyste si usnadnili adaptaci na chlad nebo trénujte venku.
  • Sprchy zakončete pár minutami studené vody, nebo pokud vydržíme, i koupat se s kostkou ledu ve vaně, vždy s kontrolou!
  • Cvičte plavání, kdykoli můžete. Vodivost vody je vyšší než vodivost vzduchu, což způsobuje, že odebírá více tělesného tepla a v reakci na to se aktivuje hnědý tuk. Teplota vody by neměla překročit 24 stupňů.

Jak ovlivňuje strava a cvičení?

Dieta a cvičení jsou jako vždy základními pilíři pro jakýkoli typ metabolického nebo tělesného procesu a samozřejmě budou také prvky, které je třeba vzít v úvahu při aktivaci fungování hnědého tuku a podpoře spalování kalorií.

I když se to může zdát neuvěřitelné, výzkum ukázal, že náš mozek má také něco společného s tvorbou jednoho nebo druhého typu tuku . Bylo prokázáno, že u obézních živých bytostí mozek kvůli neustálé potřebě jíst ztrácí přehled o tom, co je požito, v těchto případech přejídání vytváří vyšší procento bílého tuku.

A naopak podkrmení zabrání růstu zásob hnědého tuku. Jak vidíte, správná výživa je také základem pro dosažení dobrých zásob hnědého tuku.

 

Cvičení nám zároveň přináší nejen pohodu, ale je nezbytné pro zvýšení hladiny irsinu , hormonu, který usnadňuje proces přeměny bílého tuku na hnědý.

Stimulace melatoninu

Nejznámější funkcí melatoninu je regulace spánku, ale není jediná. Studie z Granadské univerzity prokázala, že melatonin je přímo spojen s procesy tvorby nového hnědého tuku , takže absorpce slunečního záření je dalším důležitým faktorem, pokud chceme uvedený tuk aktivovat.

Závěry

V dnešním příspěvku jsme chtěli trochu více a jednoduchým způsobem vysvětlit, že existují různé druhy tělesného tuku a že právě jeden z nich, hnědý, nám může pomoci zhubnout, a opakuji: POMOZTE NÁM .

Tím chci říci, že je samozřejmě důležité vědět, jak naše tělo funguje, a pokud můžeme, pomoci mu v našich záměrech; Zásadní ale je nezapomínat na základní pilíře zdravého životního stylu, jak zhubnout, tak se cítit dobře.

Prameny

Zpět do obchodu